Geliyoo BilişimGeliyoo Bilişim Ar-Ge Tic. San. Ltd. Şti.
Geliyoo Network International S.A.R.L & Geliyoo Inc.

 

Vizyonumuz

Öz değerlerimizin aydınlattığı yolda yerel ve evrensel değerlere saygılı, yeniliklere açık, işbirliği içinde rekabet eden, girişimci, sürdürülebilir başarılara imza atan, Türkiye’de lider ve dünyada etkin bir konuma sahip Türkiye ve insanlık için kalıcı katkılar yapacak iş olanakları oluşturmak ve teknoloji geliştirmektir.

Misyonumuz

Milli ve manevi değerlerimize saygıyı en temel ilke edinerek insan ve çevre açısından hak ve adaleti üstün tutan bir anlayışa sahip, temel insan hak ve hürriyetlerine saygılı, ileri seviye teknolojiler ve modern sayısal metodolojileri kullanarak, internet kullanıcılarına erişmek istedikleri bilgiye sanal güvenliklerini ve anonim kimliklerini koruyarak kolay ve çabuk ulaşabilecekleri pratik zekayı tedarik eden en güvenilir Arama Motoru ve İnternet Teknolojileri Geliştirme, serbest piyasa ekonomisinin temel prensiplerine uygun, sürdürülebilir iktisadi kalkınmanın temin edilmesini, toplumsal huzur ve refahın geliştirilmesini ve teknolojide öncü bir firma olmayı amaçlar:

İş Ahlakı,
İş ahlakının unsurları olan “çalışkanlık”, “dürüstlük” ve “saygınlık” çalışanlarımızın vazgeçilmez değerleridir. Bu değerleri öncelikli ilkeleri olarak benimseyen Geliyoo ve çalışanları, ülkemizde ve dünyada ilgili prensiplere bağlı faaliyet gösteren organizasyonlarla birlikte hareket etmeye devam edecek ve bu değerlerin iş dünyasına hâkim olması doğrultusunda çalışacaktır.

Liderlik ve Rekabetçilik,
Kalite ve verimliliğe verilen önemle yeniliklere açık, sürekli öğrenen, paylaşan kurum kültürümüz ile GELIYOO ve çalışanları ulusal ve uluslararası iş dünyasında sürekli geliştirdiği rekabet gücü ile liderliği hedeflemektedir.

Girişimcilik,
Sahip olduğumuz “insanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır” düsturu doğrultusunda sürekli daha iyiyi ve daha kaliteliyi üretmek adına her türlü girişimi gerçekleştirmek Geliyoo ve çalışanlarının en temel çalışma esaslarındandır.

Sosyal ve Kültürel Değerlerimiz,
Türkiye’nin dünyada pek çok alanda örnek konumunun pekiştirilmesini sağlayacak olan zenginlik olarak gördüğümüz kültürel çeşitlilikler ile birlikte bizi tek vücut yapan öz değer- lerimiz, milli birlik ve dayanışma anlayışımız en temel sosyo-kültürel özelliğimizdir.

Faaliyet Alani

Geliyoo, internette bireysel, kurumsal ve kamunun bilgi güvenliğini sağlayan, Türkiye’ye prestij kazandıracak, Türkçe dil yapısına uyumlu.. Türkçe anlayan akıllı robot teknolojileri projesidir.

Yani, kullanıcıyı izlemeyen ve izlenmesine engel olan, Türkiye’yi kendi arama motoruna sahip 6. Ülke konumuna yükselten, Türkçe aramalara daha net cevap veren bir arama motoruna sahip olurken, sesli Türkçe komutlar ile hayatı kolaylaştıracak bir teknoloji geliştiriyoruz. Hedefimiz gerçek bilginin kısıtlanmadan/filtrelenmeden kullanıcıya ulaştırılmasıdır.

Sirket Profili

Ülkemiz başta olmak üzere internet sektörünün genelinde tespit olunan güvenlik sorunları ve bunlara dair çözüm üretmek üzere başlattığımız faaliyetlerimiz ve ar-ge gayretlerimizde önceliğimiz her zaman insandır. Çalışmalarımız sonucunda amacımız arama motoru geliyoo.com dahil geliştirdiğimiz tüm ürünlerin internet kullanıcılarının güvenliğini ve mahremiyetini koruyarak internet kullanımlarına dair ihtiyaçlarına çözüm sağlayabilmektir.

Kullanıcıların güvenliğini korumak için ar-ge ve ileri seviye teknolojilere yatırım yapmak üzere kurguladığımız faaliyetlerimiz hem mevcut ürünlerimizi iyileştirmeyi, hem de yenilikçi ve özgün yaklaşımlar geliştirmeyi amaç edinmiştir. Böylelikle internet sektörünün öncü firmaları arasında olmayı hedeflemekteyiz. Hedef faaliyetlerimiz sonucunda sadece lokal değil ancak uluslararası bir proje olarak ses getirmeyi amaçlıyoruz. Ulaşmak istediğimiz nokta Türkiye dahil Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu ve Avrupa’da en çok arama yapılan ilk 3 arama motoru arasına girebilmektir.

İnternet teknolojileri ve internet güvenliği hususlarında dünya standartlarına göre oldukça geride kalan ülkemizin bu alanda ciddi ve güvenilir yatırımlara ihtiyacı bulunmaktadır. Türk yatırımcılara ait dünya çapında bilinen ve kullanılan internet sitesi sayısı ülkemizin ekonomik büyüklüğü ile kıyaslandığında oldukça azdır. Dünyaya mal olmuş Türk internet girişimlerinin yetersizliği faaliyetlerimizi yeni servis ve hizmetler ile büyütmek konusunda bizleri daha da heyecanlandırmaktadır.

Geliyoo, Fransa’da bulunan Kurucu ve CEO Buray Savaş ANIL’ın 10 yıllık arama motoru kullanma, inceleme ve araştırmaları sonucunda dünyanın halen en ciddi arama teknolojisine sahip olan Google’ın altyapısında yapılan incelemeler sonucu hazırlamış olduğu yazılım ve sahip olduğu bilgi birikimi ile Türkiye, Hindistan, Rusya, Amerika, Fransa, Almanya’da bulunan birçok Mühendis, Tasarımcı, Teknik eleman ve personeli bir araya getirerek 2010'da Kurucu Ortak ve Ar-Ge Fatih Arslan ile birlikte ilk kez www.geliyoo.com adresinde online erişime açıldı. İşini ciddi yapan bir ekip ile Ar-Ge çalışmaları ve Geliyoo arama motorunun alt yapı çalışmaları devam etmektedir.

Geliyoo, 2010 yılından beri geliştirmeye devam ettiğimiz ve 2014 yılı itibari ile ticarileşebilir bir ürün olarak tamamlanan bir arama motoru projesidir. Projemizi altı ay boyunca İstanbul Kalkınma Ajansının desteklediği ve YASAD Yazılım Sanayicileri Derneğinin yürüttüğü GEMiM (gemim.org) inkübasyon merkezinde tamamladık.

Geliyoo arama motoru son kullanıcıya açılmaya hazır bir üründür. Microsft BizSpark Plus çerçevesinde 60Bin Dolarlık bir alt yapı desteği alarak arama motoru istenilen seviyeye getirilmiştir. Reklam, çalışmaları ile duyurulmaya ve ticarileşmeye hazırdır.

Ek olarak bu süreç zarfında Geliyoo, kurulduğu yıl $200,000’lık ilk yatırımını almış ve 2012 yılında Geliyoo Bilişim Ar-Ge San. ve Tic. Ltd. Şti olarak şirketleşmiştir. Yeni yatırım ile Anonim Şirket olarak yoluna devam edecektir.

Ödüller: Türkiye Ulaştırma Bakanlığı, Türkiye Bilişim ve Teknoloji Derneği ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun desteklediği 2011 Bilişim Yıldızları Ödül Töreninde e-İnovasyon / e- Girişimcilik ve e-İletişim kategorilerinde iki önemli ödül aldık. 2014’te de Girişimci İşadamları Vakfı (GiV)’den girişicilik plaketi aldık.